Paskutinis prisijungimas: Dabar yra 2024 Kov 29 04:28


Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 8 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Kruizeriai
StandartinėParašytas: 2011 Bal 05 00:10 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Geg 19 00:43
Pranešimai: 1678
Miestas: Klaipėda
Na ką, šiltasis sezonas atrodo po truputį pradeda imti viršų, tai gresia neišvengiamu dviratininkų pagausėjimu apylinkėse. Šilstelėjęs oras privers visus iš balkonų, rūsių, garažų ir kitokių užkampiu ištraukti savo apdulkėjusius dviračius.
Kitiems atsiras naujas galvos skausmas - kokį dviratį pasirinkti savo dviratėms kelionėms. Kadangi jau buvau rašęs apie „Beach Cruiser“ dviračius, tad norėčiau pratęsti savo pasakojimą, paagituodamas atkreipti dėmesį į šios kategorijos dviračius. Jie lėti, bet komfortiški, puikiausiai tinka pajūrio klajonėms, jei žmogus nebeturi kur skubėti, prisilakstė jau akis išdegęs, ar nenori būti čempionu ir rekordininku, manau, tai geras pasirinkimas.
Taigi, pristatysiu savo čiupinėtus kruizerius.

Pirmasis, tai mano ištikimas vežikas per paskutinius aštuonerius metus. Giant Simple Seven.
Tada dar nemaniau, kad norėsiu pats iš dalių surinkinėti dviračius, tad buvo visas pirktas parduotuvėje. Iš pirminės sudėties per tuos metus liko tik rėmas, šakė, vairo kolonėlė, vairas, stabdžiai, na ir vairo rankenėlės, grandinės apsauga.

Truputis akmenėlių į kruizerių daržą. Dauguma iš jų komplektuojami su pradinio lygio dalimis, todėl intensyviau eksploatuojant dviratį, jos neatlaiko ir tenka jas pakeisti. Bet tame nematau nieko blogo, kiti dviračiai už tokią pačią kainą elgiasi taip pat.

Pirmoji mano žiopla klaida buvo tame, kad pasitikėjau dviračių pardavėjais ir maniau, kad jie parduoda tikrai eksploatacijai paruoštus dviračius, visur kaip reikiant suvaržytus ir sureguliuotus. To neapsižiūrėjimo pasekmė buvo sugadintas švaistiklio sriegis, kadangi nebuvo kaip reikiant prisukti pedalai ir minant tas sriegis buvo išmaltas. Kai tai pastebėjau, jau buvo per vėlu. Teko keisti švaistiklius. Kita netektis – sulaužyta vairo iškyša. Bet tai jau konstrukcinė šios detalės (nors ir gražios) yda, kadangi vairas buvo priveržiamas vienu varžtu, o kruizerių vairai tai platūs, kaip gali vienas varžtas atlaikyti, tad sulūžo ta vieta kur varžtas sukasi. Paskui lūžo dar viena iškyša, bet jau kitoje vietoje, šalia aliuminio suvirinimo siūlės. Vėl, manau, kaltas platus vairas, ilga pati iškyša ir mano pamėgtas važiavimo į kalną būdas, padedant rankomis. Gerai kad lūžo lygioje vietoje, gražiai atsiskyrė vairas, net nespėjau nugriūti.

Sėdynė išklero po metų, o visa kita tarnavo puikiai, nešiojosi kaip priklauso.

Buvau dar vieną kvailystę padaręs (paskui dar du kartus, bet tai kiti atvejai, ne tokie skausmingi). Toji kvailystė tai amortizuojantis balnakotis, mat užsinorėjau dar didesnio komforto. Š... Pradžioj važinėjau, lyg ir nieko, bet tik svorio dviračiui pridėjo, paskui pradėjo erzinti kažkokie garsai girgždesiai dviratyje, maniau, kad pedalai, kad myniklio ašis, perrinkau, pakeičiau – nė velnio. Paskui dašuto, tai tas amortkotis. Išardžiau, liko gražus vamzdelis, spyruoklė ir dar keletas niekučių, kada nors kam nors pritaikysiu neamortizuojančiam. Uždėjau paprastą lengvą aliumininį kotą. Bet kita vertus, toji ardymo ir surinkimo patirtis padėjo atsirasti dviračių kūrimo aistrai. Kitas dalis jau dėjau ir rinkau su malonumu.
Prikabintas failas:
GiantSimpleSeven01.jpg
GiantSimpleSeven01.jpg [ 228.82 KiB | Peržiūrėta 7975 kartus(ų) ]

Prikabintas failas:
GiantSimpleSeven02.jpg
GiantSimpleSeven02.jpg [ 276.49 KiB | Peržiūrėta 7975 kartus(ų) ]

Prikabintas failas:
GiantSimpleSeven03.jpg
GiantSimpleSeven03.jpg [ 219.06 KiB | Peržiūrėta 7975 kartus(ų) ]

Pernai metų sudėtis:
Rėmas, šakė, vairo kolonėlės komplektas, vairas, stabdžiai originalūs.
Ratai: stebulės Shimano aukštų kraštų naujos, bet seno tiekimo / ratlankiai Exal XL25 / padangos Felt Quick Brick.

Švaistikliai: Campagnolo Mirage / myniklio ašis Shimano kasetinė.
Pedalai: Truvativ.
Grandinė: Shimano HG53.
Sėdynė: Brooks B66, sėdynės krepšys Brooks Glenbrook (tikrai vertas savo kainos).
Galinis perjungėjas: Sram X-7, perjungėjo rankenėlė Sram 5.0.
Pavaringumas: 47 / 13-30 (aštuonios pavaros - prarado teisybę, buvo tai septynios, kaip pavadinime).

Praėjusią vasarą dar sumaliau galinį ratlankį, mat į Kretingą visokiais žvyrkeliais vežiau alaus bačkutę savo geram draugui dovanų uždėjęs ant bagažinės. Gavau Klaipėdoje pigiau, galvojau sutaupysiu, rezultatas suskaldytas ratlankis stipinų vietose. Sutaupiau, bet linksmai. Uždėjau dabar senus ratus.

Kaip žinia, šis mano Simple paskutiniu metu bus kiek primirštas, nes kažkodėl vėl užsimaniau greitai važinėti ir susirinkau kaffenback. Bet, manau, tikrai liks geru transportu šeimyninėms išvykoms į pajūrį.


Paskutinį kartą redagavo garas 2011 Bal 06 22:53. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kruizeriai
StandartinėParašytas: 2011 Bal 05 22:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009 Lap 13 14:04
Pranešimai: 957
man taip žavu, kad apie šiuos kruizerius taip iš praktinės pusės kalbama, ir žibintai, gertuvė, krepšys tarsi liudija, kad tikrai skirta naudojimui. Kaip ir lūžtančios dalys. Toks įspūdis kad ne visiems kruizeriams taip pasiseka.

_________________
white coast art


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kruizeriai
StandartinėParašytas: 2011 Bal 06 00:14 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Geg 19 00:43
Pranešimai: 1678
Miestas: Klaipėda
Ačiū simui už gerus žodžius. Tęsiu savo pasakojimą...

Antrasis Kruizeris apie kurį norėčiau papasakoti, tai mano moters turimas dviratis. Tai Baltik Vairo fabrikėlio gamintas kruizeris. Jis buvo pirktas tuo pačiu laiku kaip ir manasis. Rėmas jo plieninis, turėjo tada 3 vidines pavaras ir taip pat puikiai riedėjo. Sūnus pamatęs, kokį dviratį nori pirkti jo mama, net apsiverkė, jis labai norėjo, kad ji, kaip ir jis, važinėtų MTB, bet paskui išaugo ir suprato kas ir kaip turi būti... Dviračio pardavėjas tada net mulkino mano moteriškę, kad tas dviratis, tai Vermachto kariuomenės dviračio kopija, ji juo patikėjo. Paskui aš jai paaiškinau, kad jis kaip toks tikrai negalėjo būti anos kariuomenės priemonė, bet galėjo būti amerikiečių kariuomenės panašaus laikotarpio transporto priemonė (apie militaristinius dviračius įdomi tema išeitų).

Viskas tame dviratyje buvo gerai, važiavo jis kaip jam priklauso, gal kiek mažiau buvo eksploatuojamas, negu manasis. Kažkoks vaikis su kitu dviračiu sugebėjo įvažiuoti į priekinį ratą ir nepataisomai jį sugadinti, teko pirkti kita ratą. Bet rankos jau mano niežtėjo, tai dviratis vėliau buvo perrinktas ir patobulintas. Nepasiteisino Baltik Vairo fabrikėlio pasirinktas dažymo-lakavimo būdas. Jie ten labai didžiuojasi savo netoksiškais vandeniniais dažais ir lakais, bet po kelių metų visas lakas nusilupinėjo nuo rėmo ir dviratis nebebuvo toks gražus. Tad ėmiausi perdažymo ir visokių tobulybių. Nauji ratai, nauja myniklio ašis ir švaistikliai su žvaigždute, grandinė ir kiti niekučiai... Dviratyje atsirado 7 vidinės Nexus pavaros, dėl ko dviratis tik pagreitėjo, vos bepavydavau aš savo meilę. (Tas pagreitėjimas ją nuvedė prie minties, kad reikia norėti dar greitesnio dviračio... teko tai padaryti).

Kažkaip nebesuradau originalios komplektacijos dviračio nuotraukos, bet jis buvo kaip du vandens lašai panašus į šitą, tik turėjo juodus sparnus (koks gražus pavadinimas, tai ne purvasargiai kažkokie).
Prikabintas failas:
Baltikvairas Cruiser 2003.jpg
Baltikvairas Cruiser 2003.jpg [ 53.76 KiB | Peržiūrėta 7921 kartus(ų) ]

Dviratis dar rinkimo stadijoje - švarus, man kažkaip labiau akį traukiantis, bet nepraktiškas moteriai važinėti.
Prikabintas failas:
Naujos komplektacijos kruizeris shvarus.JPG
Naujos komplektacijos kruizeris shvarus.JPG [ 113.84 KiB | Peržiūrėta 7921 kartus(ų) ]

Pilnos ekipiruotės, vietoje, kur jam ir priklauso.
Prikabintas failas:
Naujos komplektacijos kruizeris.JPG
Naujos komplektacijos kruizeris.JPG [ 133.79 KiB | Peržiūrėta 7921 kartus(ų) ]

Poroje su kitu tokiu Barracuda, apie kurį galiu kelis žodžius vėliau mestelti.
Prikabintas failas:
Naujos komplektacijos kruizeris su Barracuda.JPG
Naujos komplektacijos kruizeris su Barracuda.JPG [ 160.57 KiB | Peržiūrėta 7921 kartus(ų) ]

Esama kruizerio sudėtis:
Rėmas, šakė (tik perdažyti), vairo kolonėlės komplektas originalūs, vairas kitas, nes anas net kaip kruizeriui buvo per platus – 70 cm!, stabdžiai išliko, tik jų rankenėlės kitos, nes anos kažkodėl buvo plastikinio korpuso??? Dar tokie trumpi padaužiški sparnai užsidėjo.
Ratai: stebulės Shimano 105 priekinė, Shimano Nexus 7 galinė/ ratlankiai - nežinau pavadinimo / padangos Felt Quick Brick (greita plyta).
Švaistikliai: TAQ-33 / myniklio ašis Shimano kasetinė.
Pedalai: Wellgo.
Grandinė: Shimano plati.
Sėdynė: originali Selle Royale kruizeriška, senas angliškas sėdynės krepšys.
Pavaringumas: 7 vidinės.

Kadangi išpildžiau savo moters norą ir padariau jai greitesnį (ji ankščiau už mane užsinorėjo būti greita) ir moteriškesnį dviratį, tai šis dabar rečiau naudojamas, bet bazuojasi kaip ir jam priklauso arčiau jūros - Melnragėje, tad ir naudojamas, kai kas nors, kokiu tai būdu atsiranda tenai, bet be dviračio.

Na, dar apie aną Barracudą (barakuda – žuvis). Jo rėmas buvo pardavinėjamas kruizerių kategorijoje, tai pradžiai tuom ir susigundžiau. Bet kadangi vieną gerą sau jau turėjau, kitą norėjau pasidaryti kaip miesto „komuterį“, siauresnėm padangom ir greitesnį, kad lengviau pavyčiau savo moteriškę. Dviratis pavyko, tiko miestui ir užmiesčiui, buvo pirmas pabandymas amortizuojančios šakės (visuotinės nuomonės auka), už ją kiti, žinoma, čia mane išjuoks, bet miesto susisiekimo priemonei, pats tas. Tik važinėjau aš su šiuo miestiečiu gal kokią savaitę. Mat atvažiavo į svečius vienas geras bičiulis iš Kauno, pamatė šį dviratį ir teko jam jį parduoti... Išvažiavo į kitą miestą... Negaila, dar du tokius rėmus turiu :lol:
Prikabintas failas:
Barracuda.jpg
Barracuda.jpg [ 157.07 KiB | Peržiūrėta 7921 kartus(ų) ]


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kruizeriai
StandartinėParašytas: 2011 Bal 06 23:11 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Geg 19 00:43
Pranešimai: 1678
Miestas: Klaipėda
Šią trilogiją norėčiau užbaigti kol kas paskutiniu mano čiupinėtu kruizeriu. Kitą tokį surasti parduotuvėse tikrai nėra galimybės, jis toks visas surinktas iš atskirų dalių. Rėmas su šake ir vairo kolonėlės komplektu nupirktas iš vokiško pardavėjo, nedidelio tos šalies dviračių gamintojo su pretenzingu pavadinimu „Poison“ - galima manyti, kad tai dviratizmo užkrečiamieji nuodai... Visos kitos detalės surinktos iš įvairių pasaulio šalių. Galiu pasakyti, įdomus toks užsiėmimas, ieškoti dviračiui tinkančių detalių visuose pasaulio pakampiuose... Gerai tas internetas...

Dviračio atsiradimo istorija kiek proziškesnė.
Kaip ir dauguma tėvų, taip ir šio dviračio šeimininkės, paauglės mergaitės, tėvai nelabai gaudosi kokį dviratį reikia pirkti savo mylimai atžalai. Tad nors tėvai ir turėjo visas galimybes jai nupirkti gerą dviratį, kažkodėl ėmė ir nupirko iš prekybcentrio kreivą šleivą bjauraus Y rėmo ir prastų detalių kratinį, visai nesuprasdami, kad toks dviratis tiesiog pavojingas augančio organizmo sveikatai. Ir kadangi šeimyninių ryšių saitai mane dažnai suvesdavo įvairiuose šeimyniniuose išvažiavimuose su šia neteisybe, nutariau išgelbėti tą mergaitę nuo kančių ir surinkti jai tinkantį dviratį. Tada pranešiau tėvams, kad tai bus visų mūsų dovana jai gimtadienio proga. Jiems nieko kito nebeliko, kaip su tuo sutikti. Tada ir pradėjau ieškoti rėmo šiam dviračiui, ir visų kitų dalių.
Ir gavosi „Poison Cruiser“.
Prikabintas failas:
poisoncruiser01.jpg
poisoncruiser01.jpg [ 94.36 KiB | Peržiūrėta 7877 kartus(ų) ]

Prikabintas failas:
poisoncruiser02.jpg
poisoncruiser02.jpg [ 100.84 KiB | Peržiūrėta 7877 kartus(ų) ]

Prikabintas failas:
poisoncruiser03.jpg
poisoncruiser03.jpg [ 121.16 KiB | Peržiūrėta 7877 kartus(ų) ]

Prikabintas failas:
poisoncruiser04.jpg
poisoncruiser04.jpg [ 116.58 KiB | Peržiūrėta 7877 kartus(ų) ]

Esama sudėtis:
Rėmas, šakė, vairo kolonėlės komplektas – jau aprašyta, vairas ne pats plačiausias, trumpi kruizeriškai sportinio stiliaus sparnai su balta juostele...
Ratai: stebulės Shimano nauja senesnio stiliaus priekinė, Shimano Nexus 7 galinė/ ratlankiai nežinau pavadinimo / padangos Felt Quick Brick (ta pati greita plyta).
Švaistikliai: Shimano perdaryti iš dviejų į vieną žvaigždutę/ myniklio ašis nešimano, bet kasetinė.
Pedalai: Wellgo.
Grandinė: KMC Z1, grandinės apsauga kiek modifikuota, buvo likusi nuo antrojo čia aprašyto kruizerio.
Sėdynė: "Scape" ne labai kruizeriška, bet tinkanti spalvų gamai ir važiuotojos sėdimai vietai, priekinė bagažinė tvirtinama prie stabdžių tvirtinimo vietų (mačiau dabar panašių maximose už 20 LT, galima pirkti, gali būti naudingas aksesuaras), plastikinė dėžutė smulkmenoms iš JYSKo.
Stabžiai: priekinis rankinis modifikuotas plačioms masėms taikomas V-brake, stabdžio rankenėlė kažkokia sena šimaninė, bet poliruota, galinis - kojinis (rėmas neturi tvirtinimo vietų galiniam V-brake stabdžiui).
Pavaringumas: 7 vidinės.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kruizeriai
StandartinėParašytas: 2011 Bal 07 06:31 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011 Kov 19 09:51
Pranešimai: 89
Miestas: Klaipeda
Pirmasis ir paskutinis - man tokie dviračiai su siela :) "Kažką tokio turintys".
Skaitau, skaitau apie juos ir vis tiek man atrodo, kad didžiausias jų privalumas grožis :roll:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kruizeriai
StandartinėParašytas: 2011 Bal 07 21:53 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Geg 19 00:43
Pranešimai: 1678
Miestas: Klaipėda
Grožis - taip pat privalumas, bet jis tikrai važiuoja ir veža...
Kada nors, prie progos, duosiu kiekvienam norinčiam praminti ant savo kruizerio ir pajausti tą važiavimo malonumą :lol:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kruizeriai
StandartinėParašytas: 2011 Bal 10 21:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 30 10:49
Pranešimai: 475
hehehe kadangi retai susitinkam gausi visdelto duot paragaut ir kruizerio ir savo" kavinuka"

_________________
869033072 jei ka


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 8 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007